med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinVan Canlı mobese

4.139 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

Van Canlı mobese

Van Canlı Mobese Van ilinde yapılan arkeolojik kazı ve yüzey araştırmaları , bu bölgedeki insan yerleşim tarihinin en az M.Ö. 5000 yıllarına kadar dayandığını göstermektedir. Van Gölü kıyısında ve Van Kalesi’nin birkaç kilometre güneyinde bulunan Tilkitepe Höyüğü , Van’ın en eski kültürü hakkında tek bilgi kaynağıdır. Sizlere van canli mobese gürüntüleri izlemektesiniz. Türkiye’nin birçok ilinde yaygın bir şekilde görülen canlı Mobese sistemini kurmaktadır. Van canlı mobese sistemi sayesinde Van’de gerçekleşebilecek suç oranı azalmaktadır.

Bunun başlıca sebebi ise, Van canlı mobese sisteminin kurulduğu bölgelerde anlık olarak kayıt alınabilmesidir. Kayıt altına alınan bölgelerde, bireyler üzerinde suç yönelimine caydırıcı etki gözlemlenmektedir. Ayrıca sadece insanların suça yönelimlerin engellenmesi için mobese kameraları kurulmaz.

Van Trafik Kazaları

Van göl 1 sokak gürüntüleri

Van ilinin 13 ilçesi bulunmaktadır. İşte Van ilinin ilçeleri

1. İpekyolu
2. Edremit
3. Tuşba
4. Erciş
5. Gevaş
6. Gürpınar
7. Çaldıran
8. Muradiye
9. Başkale
10. Özalp
11. Saray
12. Bahçesaray
13. Çatak

Her bir ilçe, kendi yerel yönetimine sahiptir ve ilçe belediyeleri tarafından yönetilir. Her ilçenin kendine özgü özellikleri, doğal güzellikleri ve tarihi mekanları bulunabilir.

Van ilçeleri, Van Büyükşehir Belediyesi’nin genel idari yapısına bağlıdır ve ilçe belediyeleri, ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini artırmak, altyapı hizmetlerini geliştirmek, çevre düzenlemesi yapmak ve kentsel gelişimi desteklemek gibi görevleri yerine getirir.

Mobese kameraları plaka tanıma sistemleri ile de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle işlek caddelerde yaygın olarak mobese kamerası görülmektedir. Bunun nedeni ise, olası suç durumlarının tespit edilerek gerekli hukuki işlemlerin başlatılabilmesidir.

Ayrıca bilhassa çalıntı araç ihbarlarında mobese sistemine başvurulmaktadır. Çalıntı araç, mobese kameralarının monte edildiği bölgeden geçtiğinde plaka tanıma sistemi merkeze uyarı vermektedir. Bu uyarı sayesinde ilgili ekipler aracın peşine düşebilmektedir. Bu nedenle Van canlı mobese kameraları kurulumu her yıl artış göstermektedir.

Van Canlı Mobese Sisteminin Sağladığı Faydalar

Van Canlı Mobese kameralarının sağladığı faydalardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

  • Kolay bir şekilde ekip koordinasyonunun sağlanabilmesi.
  • Trafik yoğunluğunun tespit edilebilmesi.
  • Çalıntı araçların görüntülenebilmesi ve bulunabilmesi.
  • Kamera sistemi ile denetlenen bölgelerde devriye aracının bulunmasının gerekmemesi.
  • Aranan suçluların bulunmasının kolaylaşması.
  • Olayların sayısal yönden analizin yapılabilmesi.
  • Kısa sürede olayların çözülebilmesi ve daha az maliyet gerektirmesi.
  • İleri teknolojide veri tabanı sorgulamasının yapabilmesi.

Van Canlı Mobese İzlerken Görüntünün Gitmesi

Van Canlı Mobese görüntüsü izlerken bazı zamanlar görüntü donabilir ve kaybolabilir. Bunun nedeni ilgili yayın kuruluşundan kaynaklanmaktadır. Çünkü zaman zaman izlenme sayısına bağlı olarak aşırı yoğunluk söz konusu olabilmektedir. Anlık yoğunluklardan kaynaklı olarak yayının geç gelmesi ve aksaklıkların yaşanması olağan görülmektedir.

Anlık olarak yayın kuruluşu tarafından alınan yayın hataları sadece ağ üzerinde kalmaktadır. Nitekim ilgili bölgelerde bulunan mobese kameraları aktif olarak görüntü almaya devam etmektedir. Bu nedenle 7/24 görüntü alan kameralar geriye dönük olarak da ilgili birimler tarafından izlenilebilmektedir.

Ayrıca kayıt edilen görüntüler geriye dönük olarak 10 ila 30 gün arası saklı kalmaktadır. Bu süre zarfı ise kameraların kayıt kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. İlgili kayıt kapasitesi dolduktan sonra görüntüler otomatik silinir ve tekrardan kayıt almaya başlanır.

Kaynak: Van.bel.tr