med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinEskişehir Canlı Mobese

3.379 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

Eskişehir Canlı Mobese

Eskişehir Canlı Mobese kapsamında firmamız, Türkiye’nin birçok ilinde yaygın bir şekilde görülen canlı Mobese sistemini kurmaktadır. Eskişehir canlı mobese sistemi sayesinde Eskişehir’de gerçekleşebilecek suç oranı azalmaktadır.

Bunun başlıca sebebi ise, Eskişehir canlı mobese sisteminin kurulduğu bölgelerde anlık olarak kayıt alınabilmesidir. Kayıt altına alınan bölgelerde, bireyler üzerinde suç yönelimine caydırıcı etki gözlemlenmektedir. Ayrıca sadece insanların suça yönelimlerin engellenmesi için mobese kameraları kurulmaz.

Eskişehir Trafik Kazaları

Eskişehir hicri sezen parkı izle

Google Haberleri Bizi takip edin

Mobese kameraları plaka tanıma sistemleri ile de uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle işlek caddelerde yaygın olarak mobese kamerası görülmektedir. Bunun nedeni ise, olası suç durumlarının tespit edilerek gerekli hukuki işlemlerin başlatılabilmesidir.

Ayrıca bilhassa çalıntı araç ihbarlarında mobese sistemine başvurulmaktadır. Çalıntı araç, mobese kameralarının monte edildiği bölgeden geçtiğinde plaka tanıma sistemi merkeze uyarı vermektedir. Bu uyarı sayesinde ilgili ekipler aracın peşine düşebilmektedir. Bu nedenle Eskişehir canlı mobese kameraları kurulumu her yıl artış göstermektedir.

Eskişehir Canlı Mobese Sisteminin Sağladığı Faydalar

Eskişehir Canlı Mobese kameralarının sağladığı faydalardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

  • Kolay bir şekilde ekip koordinasyonunun sağlanabilmesi.
  • Trafik yoğunluğunun tespit edilebilmesi.
  • Çalıntı araçların görüntülenebilmesi ve bulunabilmesi.
  • Kamera sistemi ile denetlenen bölgelerde devriye aracının bulunmasının gerekmemesi.
  • Aranan suçluların bulunmasının kolaylaşması.
  • Olayların sayısal yönden analizin yapılabilmesi.
  • Kısa sürede olayların çözülebilmesi ve daha az maliyet gerektirmesi.
  • İleri teknolojide veri tabanı sorgulamasının yapabilmesi.

Eskişehir Canlı Mobese İzlerken Görüntünün Gitmesi

Eskişehir Canlı Mobese görüntüsü izlerken bazı zamanlar görüntü donabilir ve kaybolabilir. Bunun nedeni ilgili yayın kuruluşundan kaynaklanmaktadır. Çünkü zaman zaman izlenme sayısına bağlı olarak aşırı yoğunluk söz konusu olabilmektedir. Anlık yoğunluklardan kaynaklı olarak yayının geç gelmesi ve aksaklıkların yaşanması olağan görülmektedir.

Anlık olarak yayın kuruluşu tarafından alınan yayın hataları sadece ağ üzerinde kalmaktadır. Nitekim ilgili bölgelerde bulunan mobese kameraları aktif olarak görüntü almaya devam etmektedir. Bu nedenle 7/24 görüntü alan kameralar geriye dönük olarak da ilgili birimler tarafından izlenilebilmektedir.

Ayrıca kayıt edilen görüntüler geriye dönük olarak 10 ila 30 gün arası saklı kalmaktadır. Bu süre zarfı ise kameraların kayıt kapasitesine göre değişiklik göstermektedir. İlgili kayıt kapasitesi dolduktan sonra görüntüler otomatik silinir ve tekrardan kayıt almaya başlanır.

Kaynak: eskisehir.bel.tr