med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinAnkara Canlı Mobese

2.549 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

Ankara Canlı Mobese

Ankara canlı mobese kapsamında, Ankara’nın birçok ilçesinde mobese kamerası bulunmaktadır. Mobese kameralarının asıl amacı suç ve suç yönelimini azaltmaktadır. Ayrıca suç işleminin gerçekleşmesi durumunda kişilerin ve suça karışan araçların tespitinin yapılabilmesi için başvurulan sistem mobesedir. Ankara canlı mobese sistemi, her geçen gün artarak kurulmaya devam etmektedir.

Ankara mobese kameraları şuan yayınlanmadı için sadece ankara bulunan trafik kaza gürüntüleri yayınlamaktayız.

Google News

Ankara canlı mobese kullanım alanları; beklenmeyen durumlar, adli olaylar ve deprem olarak 3 başlık altında toplanabilmektedir.

Beklenmeyen Durumlar

Hukuka aykırı gösterilerde bulunulması durumunda Ankara canlı mobese kamera sistemi ile olaylar kayıt altına alınır. Bu sayede suç durumları hızlı bir şekilde güvenlik önlemleri alınarak son bulur. Anlık gelişen bu durumlar, beklenmeyen durumlar olarak değerlendirilmektedir.

Adli Olaylar

Adli olaylar kapsamına giren durumlar; hırsızlık ve kapkaç gibi suç unsurlarıdır. Polis ekiplerinin yaptığı sıcak takip işleminin kolaylaşması için komuta kontrol merkezi görevlileri tarafından mobese kamera kayıtları kontrol edilir. Bu kapsamda alınan bilgiler doğrultusunda ilgili ekipler sahaya çıkar.

Deprem

Doğal afetler ve deprem gibi olaylar sonucunda ilgili zararın tespitinin sağlanabilmesi için mobese kameralarından faydalanılmaktadır. Ayrıca kurtarma ve yardım gibi organizasyonlar açısından da mobese kameraları kullanılmaktadır.

Ankara Canlı Mobese Kameraları Neden Bozuluyor?

İzlenilen kayıtların donması ya da açılmaması gibi durumlar yayın kuruluşundan kaynaklanmaktadır. Ankara canlı mobese kameralarının aşırı izlenmesi nedeniyle bazı zamanlar yayında problemler yaşanılabiliyor. Fakat belirli bir süre sonra tekrardan kamera görüntüleri düzelmektedir. Bunun sebebi ise yaşanılan yoğunluğun azalması olarak değerlendirilebilmektedir.

Yayın akışında donmaların olması, ilgili bölgedeki kameraların bozulduğu anlamına gelmez. Nitekim yayın akışının bozulması ve donması gibi problemler anlık olarak ağ üzerinde gerçekleşen problemlerdir. Fakat ilgili kameralar kayıt almaya devam etmektedir. İlgili kayıtlar, mobese kayıt merkezlerinde toplanmakta ve 10 gün ila 30 gün arası saklı kalmaktadır. Bu sayede suç teşkil edecek durumlar her an sistem üzerinden kontrol edilebilmektedir. Olası suç durumlarında ise ilgili ekipler müdahalede bulunmaktadır.

Mobese Kameraları Nasıl Çalışır?

Ankara canlı mobese kameralarının çalışma prensibi ağ üzerinde gerçekleşmektedir. IP kamera özelliği taşıyan mobese kameraları, içerisinde bulunan yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi ile uzaktan erişim sağlanabilmesi, kontrol edilebilmesi ve görüntü depolanabilmesi ile oldukça kullanışlı ve faydalıdır. Cihazın teknolojik özelliklerine bağlı olarak 10 ila 30 gün arası kayıt alınabilmektedir

Kaynak: ankara.bel.tr