med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinAntalya Canlı Mobese

3.158 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

Antalya Canlı Mobese

Antalya canlı mobese kapsamında, Antalya’nın şehir merkezinde canlı mobese sayısı 155 hareketli ve 364 sabit olmak üzere toplamda 519’dur. Mobese kameralarının olduğu bölgelerde suç eğilimi de azalmaktadır. Bunun nedeni ise görüntülerin kayıt alınmasındaki caydırıcı etkidir. Antalya canlı mobese kameraları şehir merkezi haricinde de bulunmaktadır. Bu nedenle Antalya’nın birçok bölgesinde suç eğilimi azalmış durumdadır.

Google HaberleriBizi Google Takip edin

Kaş’dan Gazipaşaya’ya kadar tüm ilçelerde trafik denetimi için Antalya canlı mobese kameraları kullanılmaktadır. Antalya canlı mobese kameralarının kilit bölgelere monte edilmesiyle birlikte 24 saat aralıksız görüntü alınabilmesi sağlanmıştır. Bu nedenle Antalya’da dijital güvenlik 7/24 sağlanabilmektedir.

Antalya Canlı Mobese Nedir ve Neye Yarar?

Mobese kamera genellikle şehir merkezinin işlek caddelerine, girişlere ve kavşak noktalarına monte edilmektedir. İlgili bölgelere yerleştirilen mobese kameraları aracılığıyla trafik kontrolü sağlanır ve araç takibi konusunda başarı oranı yükselir. Mobese kameralarının kavşak noktalarından geçen tüm araçların kaydını tutması ve plaka tanıma sistemi aracılığıyla ilgili noktadan geçen tüm araçların plakasını alması, suç durumlarında ilgili ekiplerin işini kolaylaştırmaktadır.

Plaka tanıma sisteminin en yaygın kullanımı çalıntı araç ihbarlarında gerçekleşmektedir. İlgili araç mobese kamerasının monte edildiği alandan geçtiğinde komuta merkezine uyarı gider ve ilgili ekipler suçluların peşine düşer. Bu nedenle mobese kameraları oldukça fazla tercih edilmektedir.

Antalya canlı mobese sistemi sadece araç takip üzerine değil, toplumsal olaylar için de tercih edilmektedir. Nitekim doğal afet olaylarında hasar tespitinin yapılması ve mobesenin olduğu bölgede düzenlenen eylemlerin görüntülenmesi gibi durumlarda mobese kayıt görüntülerinden faydalanılmaktadır.

Mobese Kameraları Çalışma Prensibi

Mobese kameralar, suç ve suça yöneliminin azaltılması için kullanılmaktadır. Bu süreç içerisinde gerek araç takip sistemi gerekse toplumsal olayların gözlemlenmesi sağlanır. Olası suç durumlarında ilgili ekipler müdahalede bulunur.

Mobese kameraların çalışma prensibi 7/24 devam etmektedir. Cihazların teknoloji durumuna göre 10 ila 30 gün arası görüntü kaydı alınabilmektedir. Alınan görüntü kayıtlarının kaydedilme süresi tamamlandıktan sonra otomatik olarak silinir ve tekrar yeni kayıt üzerine yazılmaya başlar. Bu kapsamda kameralar sürekli olarak görüntü almaya devam eder.

Günümüzde mobese kameraları oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca kullanım alanları sürekli olarak genişletilmektedir.

Kaynak: korsankalkan.com