med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinBismil Canli Mobese

1.903 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

Bismil Canli Mobese

Bismil Canli Mobese Kameraları Diyarbakır bir ilçesi olan Bismil’in şehir merkezinde canlı mobese kameraları izlemektesiniz. Canli mobese kameraları toplam sayısı 100 den Canlı mobese bulunmaktadır. Mobese kameralarının olduğu bölgelerde suç eğilimi de azalmaktadır. Bunun nedeni ise görüntülerin kayıt alınmasındaki caydırıcı etkidir. Bismil canlı mobese kameraları şehir merkezi haricinde de bulunmaktadır. Bu nedenle Bismil’in birçok bölgesinde hırsızlık olayları azalmış durumdadır.

Bismil Canli Mobese

Bismil Canli Mobese

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin. veya kapatıp tekrar açınız

Şuanda bismil havadan dron ile izlemektesiniz

Bismil harita gürüntüleri

Burada bulunan bismil 360 harita gürünümü izlemektesiniz.

Google NewsGoogle Bizi Takip edin

Bismil’in tüm Mahallelerinde trafik denetimi için Bismil Canlı kamera izle kameraları kullanılmaktadır. Bismil canlı mobese kameralarının kilit bölgelere monte edilmesiyle birlikte 24 saat aralıksız görüntü alınabilmesi sağlanmıştır. Bu nedenle Bismil’da dijital güvenlik 7/24 sağlanabilmektedir.

Bismil Canlı Mobese Nedir ve Neye Yarar?

Mobese kamera genellikle şehir merkezinin işlek caddelerine, girişlere ve kavşak noktalarına monte edilmektedir. İlgili bölgelere yerleştirilen mobese kameraları aracılığıyla trafik kontrolü sağlanır ve araç takibi konusunda başarı oranı yükselir. Mobese kameralarının kavşak noktalarından geçen tüm araçların kaydını tutması ve plaka tanıma sistemi aracılığıyla ilgili noktadan geçen tüm araçların plakasını alması, suç durumlarında ilgili ekiplerin işini kolaylaştırmaktadır.

Plaka tanıma sisteminin en yaygın kullanımı çalıntı araç ihbarlarında gerçekleşmektedir. İlgili araç mobese kamerasının monte edildiği alandan geçtiğinde komuta merkezine uyarı gider ve ilgili ekipler suçluların peşine düşer. Bu nedenle mobese kameraları oldukça fazla tercih edilmektedir.

Bismil Canli Mobese sistemi sadece araç takip üzerine değil, toplumsal olaylar için de tercih edilmektedir. Nitekim doğal afet olaylarında hasar tespitinin yapılması ve mobesenin olduğu bölgede düzenlenen eylemlerin görüntülenmesi gibi durumlarda mobese kayıt görüntülerinden faydalanılmaktadır.

Mobese Kameraları Çalışma Prensibi

Mobese kameralar, suç ve suça yöneliminin azaltılması için kullanılmaktadır. Bu süreç içerisinde gerek araç takip sistemi gerekse toplumsal olayların gözlemlenmesi sağlanır. Olası suç durumlarında ilgili ekipler müdahalede bulunur.

Mobese kameraların çalışma prensibi 7/24 devam etmektedir. Cihazların teknoloji durumuna göre 10 ila 30 gün arası görüntü kaydı alınabilmektedir. Alınan görüntü kayıtlarının kaydedilme süresi tamamlandıktan sonra otomatik olarak silinir ve tekrar yeni kayıt üzerine yazılmaya başlar. Bu kapsamda kameralar sürekli olarak görüntü almaya devam eder.

Günümüzde mobese kameraları oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca kullanım alanları sürekli olarak genişletilmektedir.

Kaynak: bismil.bel.tr