med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinNew York Canlımobese izle

397 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

New York Canlımobese izle

New York Canlımobese izle New York’un En Büyük Çatı Barı Empire State binasının görünümü New York‘ her yerinde bulunur. Şehir içini ve trafiği gözetleyen bir sistemdir. New York Canlımobese izle New York Şehri, Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Şehir bir parçası olduğu New York eyaleti ile karıştırıldığı için İngilizcede New York City olarak isimlendirilir.

New York merkez canlı izle

New York, Brooklyn’deki Hollanda Sömürge Dönemi Pieter Claesen Wyckoff Evi’nden, en eski bölümü 1656’ya tarihlenen modern Özgürlük Kulesi’ne, Ground’daki gökdelene kadar çok çeşitli tarzlarda ve farklı zaman dilimlerinde mimari açıdan dikkate değer binalara sahiptir.[32] 2019 itibarıyla, New York City 6.455 yüksek bina ile Hong Kong ve Seul’den sonra dünyanın üçüncü en yüksek binalara sahip olan şehirdir.[33] Bunlardan, 2011 itibarıyla, 550 tamamlanmış yapı en az 330 fit (100 m) yüksekliğindeydi ve elliden fazla tamamlanmış gökdelen 656 feetten (200 m) daha uzundu. Bunlar, Gotik Revival mimarisinin erken bir örneği olan Woolworth Building’i içerir. Büyük ölçekli Gotik detaylarla inşa edilmiş gökdelen tasarımında; 1913’te tamamlandı, 17 yıl boyunca dünyanın en yüksek binası oldu.

New York Canlımobese


Mobesenin Kullanım Amaçları Nelerdir

Mobese pek çok şey için kullanılır. Adli durumlar ve depremler içinde Canlı mobese kullanılır. Mesela bir sokakta hırsızlık olayı meydana gelirse eğer hırsız o sokakta yer alan mobese sistemine takılır. Bindiği aracın plakasını emniyet güçleri görür ve suçluyu kısa sürede yakalarlar. Bu mobese sistemleri 2007 yılında kurulmuştur. Sistemin yapım aşamasında bütçesini İçişleri Bakanlığı ve il özel idareleri tarafından karşılanmıştır. İçişleri Bakanlığı bu projeye tam 148 milyon 193 bin lira para harcamıştır.
Bu canlı mobese sistemlerinin çalışma süresi yok. 24 saat boyunca durmaksızın çalışıyor. Sadece karada da kullanılmıyor. Havada da oldukça fazla işe yarıyor. Bu özelliği sayesinde canlı mobese sistemleri Emniyet Genel Müdürlüğünün çok büyük işine yarıyor. Havacılık Şube Mudurlugu’ne bağlı bir şekilde bu sistem için hazır helikopterler yer alıyor.

Kaynak: Newyork