med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinPinarhisar Canlı Mobese

1.552 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

Pinarhisar Canlı Mobese

Pinarhisar canlı mobese
Kırklareli Pinarhisar canlı kamera sayısı oldukça fazladır. Pinarhisar içerisinde bulunan canlı mobese kameraları izlemektesiniz. Pinarhisar canlı mobese kamera görüntülerinin saklanma süreciyle ilgili bağlayıcı bir yasal düzenleme bulunmamaktadır.

Kamera kayıtlarının süreleri teknolojilere bağlı olarak değişim göstermektedir. Eski analog teknolojiye sahip olan kameralarda ortalama olarak 10 gün kayıt saklanabilirken, günümüz teknolojisiyle yeni full HD kameralarda ortalama 30 gün kayıt saklanabilmektedir.

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin. veya kapatıp tekrar açınız

 

canlı mobese kameralarımız şuan bakımda!

 

Google News Bizi Takip edin

Canlimobesem.com

Pinarhisar canlı mobese kameraları halkın yoğun olarak bulunduğu konumlarda kamuya açık bir şekilde kurulmaktadır. Kameraların kurulduğu noktalar şahısların özel hayatına müdahale edecek bölgelerde olmaz. Bireylerin insan hakları sözleşmesi aracılığıyla korunan hak ve özgürlükleri kamuya açık bölgelerde de etkilenmemesi için bilhassa hassasiyet gösterilmektedir.

Pinarhisar canlı mobese kayıtlarında, ses kaydı özelliği bulunmamaktadır. Sistematik bir şekilde alınan kaydın arşivlenmesi söz konusu değildir. Kayıtlar teknolojiye istinaden 10 ila 30 gün arasında otomatik olarak sinilir ve önceki verinin üzerine yeni veri yazılır.

Mobese Kapsamında Yer Alan Birimler

Mobese kapsamında yer alan birimler şu şekildedir; araç takip sistemi, komuta kontrol merkezi, mobil araç sorgulama sistemi, nezarethane iyileştirme ve kontrol sistemi, mobil operasyon yönetimi, bölge görüntüleme sistemi ve plaka tanımlama sistemidir.

Mobesenin Günlük Yaşama Etkisi

Suçlular ve suç ile mücadele kapsamında mobeseler etkin olarak kullanılmaktadır. Mobese, hukuki süreç içerisinde ve günlük hayatta insanların suça olan meyillerini azaltmak için kullanılan bir sistemdir.

Bilhassa trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin belirlenmesinde kullanılan mobese sistemi, suç işleyen kişilerin tespit edilmesi için de kullanılmaktadır. Son zamanlarda birçok alanda mobese sisteminin kullanımı da artış göstermektedir.

Pinarhisar canlı mobese kameraları 20 adet canlımobese bulunmaktadır. Neredeyse Pinarhisar’un tüm ilçelerinde yer alan mobese kameraları 20 den fazla canlımobese bulunmaktadır. Bu da yüzlerce noktada suça meyilli olan bireylerin caydırılabilme ihtimali olarak göze çarpmaktadır.

Ayrıca sadece caydırma özelliği sağlamaz, olası suç durumlarında kişiler tespit edilerek gerekli hukuki süreç başlatılır. Bu nedenle canlı mobese kameralarının kullanım alanları giderek artmaktadır. Nitekim caddelerde, sokaklarda ve geniş kitlelerin yer aldığı birçok yerde mobese kamerası görmek mümkün.

Kaynak: Pinarhisar.bel.tr