med
Bizi Sosyal Medyada Takip EdinÇambaşı Kayak Merkezi Canlı izle

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
hata bildir

TAKİP ET Google Haberleri

Yayın açılması için bekleyiniz. Yayın kesinti oluştuğunda lütfen sayfayı yenileyin.

Çambaşı Kayak Merkezi Canlı izle

Çambaşı Kayak Merkezi Canlı izle Ordu Çambaşı Kayak Merkezi Doğa manzaralarıyla dağlık kayak bölgesi, sizlere açık hava tutkunlarını bu milli parka çekmektedir.

Mobesenin Kullanım Amaçları Nelerdir

Mobese pek çok şey için kullanılır. Adli durumlar ve depremler içinde Macaristan Sınır kapısı kullanılır. Mesela bir sokakta hırsızlık olayı meydana gelirse eğer hırsız o sokakta yer alan mobese sistemine takılır. Bindiği aracın plakasını emniyet güçleri görür ve suçluyu kısa sürede yakalarlar. Bu mobese sistemleri 2007 yılında kurulmuştur. Sistemin yapım aşamasında bütçesini İçişleri Bakanlığı ve il özel idareleri tarafından karşılanmıştır. İçişleri Bakanlığı bu projeye tam 148 milyon 193 bin lira para harcamıştır.

Bu canlı mobese sistemlerinin çalışma süresi yok. 24 saat boyunca durmaksızın çalışıyor. Sadece karada da kullanılmıyor. Havada da oldukça fazla işe yarıyor. Bu özelliği sayesinde canlı mobese sistemleri Emniyet Genel Müdürlüğünün çok büyük işine yarıyor. Havacılık Şube Müdürlüğüne’ne bağlı bir şekilde bu sistem için hazır helikopterler yer alıyor.

Kaynak: ordu